Производи
FLaytout Menu
Позадина
Herbalife го спонзорираше спортистот Кристијано Роналдо

Им даваме гориво на шампиони

Тимот на ЛА Галакси

​Herbalife е најголемата поддршка што стои зад некои од најлегендарните шампиони и тимови во светот. Овие спортисти го посветуваат животот на спортот што го избрале, а ние се посветуваме да им обезбедиме гориво за нивните стремежи за грандиозност и им обезбедуваме најдобри нутриционистички производи и поддршка. Тие ја полагаат својата доверба во Herbalife и знаат дека она тоа што го внесуваат во телото е од витално значење за врвни перформанси.

Кристијано Роналдо, Вират Коли, Атлетико де Мадрид Феменино и ЛА Галакси се само неколку од големите имиња што им веруваат и се потпираат на нашите моќни производи за спортска исхрана. Нашите производи поткрепени со наука им помагаат да ги оптимизираат своите перформанси.

Herbalife е гориво што ги поддржува вистинските шампиони да достигнат неспоредлива грандиозност.

​Им помагаме на спортистите да победуваат низ целиот свет

150+

Спортисти и тимови

40+

Спортови

5

Национални олимписки комитети

Кристијано Роналдо

​Повеќе од десет години, партнери сме му на еден од најпознатите светски спортисти, Кристијано Роналдо. Заедно, го иновиравме и создадовме Herbalife24® CR7 Drive, врвен спортски напиток што им помага на спортистите да ги надополнат есенцијалните нутриенти и да постигнат брза хидрација.  

​За несопирливото тренирање и вежбање на Кристијано се потребни нутриционистички производи што ќе му помогнат да ги победи сопствените лимити. Тој верува во моќта и во иновативноста на Herbalife да го редефинира возможното. Нашите производи му помагаат да има воодушевувачки перформанси со неговата непопустлива посветеност на спортот и неспоредливи спортски способности. 

​„Herbalife е важен дел од мојата исхрана водена од перформансите и повеќе од една деценија ми помага да живеам најдобар живот“. 

​Кристијано Роналдо
Официјален нутриционистички партнер на Herbalife

Кристијано Роналдо CR7
Сезона 2023: ЛА Галакси во Спортинг Канзас Сити на 11 март 2023 година. Фотографија од Роберт Мора/ЛА Галакси.---www.LAGalaxy.com---@LAGALAXY | @LAGALAXYPHOTOS

​ЛА Галакси

​Горди сме што имаме една од најдолгите МЛС релации во историјата. Од 2007 година, ние сме официјален нутриционистички партнер на ЛА Галакси, петкратен шампион во главната фудбалска лига (МЛС). Ние не сме само име на нивните дресови; ние сме дел од тимската култура, ги помагаме здравјето и исхраната на секој играч. Нашата релација ја покажува непоколебливата доверба што ја изградивме со тимот. Ние не сме само спонзори, на ЛА Галакси му нудиме иновации и посветеност, и на и надвор од теренот.

Нашите посветени вработени му помагаат на секој играч да постигне оптимални перформанси преку целосна интеграција на исхраната, спортската наука и техничкиот тренинг. Тие креираат приспособени планови за исхрана заедно со ефикасни додатоци. И ги приспособуваат шејковите и Herbalife24® производите за хидрација, телесна тежина, перформанси и опоравување. Поддржани од нашиот тим стручњаци и зајакнати со нашите производи, ние го поддржуваме секој играч да брилира на теренот, во теретана и во периодот на опоравување.