Производи
FLaytout Menu
Сад со урми и каша од цимет

Регулирање на телесната тежина

​Урми и каша од цимет

Една порција

1 порција

Потребно време за подготовка

10 минути

Потребно време за приготвување

25 минути

Вкупно време

35 минути

​Вкусен појадок направен со овес, урми и цимет. Овој хранлив оброк се приготвува со Протеински напиток во прав и Oat apple fibre и е одличен извор на протеин и растителни влакна.*

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција:

 

 • Енергија: 287 kcal
 • Протеин: 12 гр 
 • Јаглехидрати: 50 гр 
 • Масти: 4 g 
 • Растителни влакна: 8 g 
 • Шеќер: 21 гр 

Потребно:

 • ½ порција (14 g) Herbalife Протеински напиток во прав
 • 1 порција (7 g) Herbalife Oat apple fibre 
 • 350 гр валани овес 
 • 200 ml вода 
 • 30 гр урми, сецкани 
 • Прстофат сол 
 • Добро нотка цимет, вклучете дополнително прстофат за украс 
 • Малку јаворов сируп, за сервирање 
 • Исечена банана и грст бобинки, за сервирање 

Начин на приготвување

 • Овесните снегулки ставете ги во мало тенџере заедно со водата, солта и исечканите урми.
 • Оставете да зоврие, а потоа намалете ја топлината, покријте и динстајте околу 10-15 минути додека овесот не омекне. 
 • Додајте ги циметот, Протеинскиот напиток во прав и Oat apple fibre. 
 • Послужете во длабок сад.