Производи
FLaytout Menu
Чаша со овесни топчиња за напојување

Фитнес

​Моќни топки

Една порција

20 порции

Потребно време за подготовка

15 минути

Вкупно време

75 минути

​Овие моќни топчиња потребни се неколку минути за да се направат. Едноставно блиц, измешајте, тркалајте и ставете во фрижидер и имате моќта на закуска подготвена за одење. Подготвен со Herbalife24® Rebuild Strength за дополнителна попустливост и дополнителен протеин. *

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција:

 

 • Енергија: 39 ккал
 • Протеин: 2 гр 
 • Јаглехидрати: 3 g 
 • Масти: 2 гр 
 • Растителни влакна: 1 g 
 • Шеќер: 1 g 

​Состојки

 • 1 порција (50 гр) Хербалифе24® Обнова сила
 • 50 гр мелени овесни снегулки 
 • 30 гр какао во прав  
 • 40 гр сушен кокос 
 • 70 мл незасладен пијалок од соја 
 • 1 лажичка мед 
 • Мелени ореви, исушен кокос и препечени семиња за обложување (опционално) 

Начин на приготвување

 • Ставете ги овесните снегулки во блендер и блендирајте додека не се ситни. Совет во сад за мешање и додадете исушен кокос, какао во прав и Herbalife24® Rebuild Strength. Добро измешајте. 
 • Истурете го пијалокот од соја и медот (ако медот е малку тврд, ќе треба малку да го загреете пред да го додадете во смесата) и добро измешајте заедно. 
 • Формирајте топчиња и премачкајте ги со ореви, кокос или семиња ако ги користите. 
 • Оставете ги да се стават во фрижидер најмалку 1 час. 

Совет:

 • За опција погодна за вегани, заменете го Herbalife24® Rebuild Strength со 2 порции (52 g) вкус на мазно чоколадо од Формула 1 и заменете го медот со агава или јаворов сируп.