Производи
FLaytout Menu
Белгиски вафли на чинија

Фитнес

​Белгиски вафли за моќ

Една порција

3 порции

Потребно време за подготовка

12 минути

Потребно време за приготвување

10 минути

Вкупно време

22 минути

​Појадокот за викендот не станува подобар од ова. Супер брзо и лесно се прави и подготвува со Herbalife24® Rebuild Strength, овие чоколадни вафли пакуваат удар.*

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција:

 

 • Енергија: 270 kcal
 • Протеин: 24 g 
 • Јаглехидрати: 26 гр. 
 • Масти: 8 g 
 • Растителни влакна: 1 g 
 • Шеќер: 12 гр. 

Потребно:

 • 2 услужници (100 гр.) Herbalife24® Повторно изградена сила
 • 2 јајца 
 • 25 мл полумачкано млеко  
 • 50 гр обично брашно 
 • ½ лажичка прашок за печиво 
 • 2 чајни лажици зеленчук масло 
 • 80 g свежи бобинки, за декорација   

Начин на приготвување

 • Измешајте ги јајцата, млекото, Herbalife24® Повторно изградена сила, брашно, растително масло и прашок за печиво во чинија.
 • Размачкајте се додека тестото не добие непречена конзистентност. 
 • Наполнете ја вафлата со слој тесто. 
 • Гответе 2-3 минути додека не се свари. 
 • Послужете ги со вашите омилени бобинки и други прелини.