Производи
FLaytout Menu
Чаша кремаста супа од печурки

Регулирање на телесната тежина

​Кремаста супа од печурки

Една порција

4 порции

Потребно време за подготовка

15 минути

Потребно време за приготвување

30 минути

Вкупно време

45 минути

​Оваа вкусна кремаста супа се приготвува брзо и може да си направите поголема доза и да ја чувате во замрзнувач и секогаш ќе си имате здрав и хранлив оброк при рака кога сте зафатени. Направено со Формула 3 персонализиран протеински прав.*​

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција: 

 

 • Енергија: 147 kcal
 • Протеин: 5 g 
 • Јаглехидрати: 7 g 
 • Масти: 11 гр 
 • Растителни влакна: 2 гр 
 • Шеќер: 4 g 

Потребно:

 • 2 порции (12 g) Персонализиран протеин во прав Herbalife Формула 3
 • 2 лажици маслиново масло 
 • 1 поголем кромид (околу 150 g), ситно сецкан 
 • 1 чешне лук, ситно сецкан 
 • 1 лажичка ѓумбир, ситно изрендан 
 • 300 гр печурки (може да се користат различни), сецкани 
 • 200 мл кокосово млеко со малку маснотии 
 • 700 ml зеленчукова супа, со намалена количина сол 
 • Нотка црн пипер  

Начин на приготвување

 • Турете го маслиновото масло во тенџере на тивок оган, додајте го кромидот и лукот и зачинете со црн пипер. 
 • Покријте го садот и варете нежно додека кромидот не омекне. 
 • Додадете ги сечканите печурки и ѓумбирот и варете, непокриено, на средна до висока температура додека не се сварат печурките. 
 • Во длабок сад турете го напитокот од кокос и измешајте го со Formula 3 Персонализираниот протеински прашок.  
 • Изматете го залихата. 
 • Истурете го ова врз печурките и доведете до вриење.  
 • Варете 2 минути. 
 • Изблендирајте и зачинете по вкус.