Производи
FLaytout Menu
Супа од грашок во садот со мафини

Нега на кожата и телото

​Брза супа од грашок и нане

Една порција

4 порции

Потребно време за подготовка

15 минути

Вкупно време

15 минути

​Уживајте во оваа супа што го загрева срцето и освежува во секое време од денот. Направено со вкус на крем од ванила Формула 1 и персонализиран протеински прав во Формула 3 за зајакнување на протеините.*​

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција:

 

 • Енергија: 98 kcal
 • Протеин: 9 g 
 • Јаглехидрати: 13 гр 
 • Масти: 1 g 
 • Растителни влакна: 5 g 
 • Шеќер: 6 g 

Потребно:

 • ½ порција (13 g) Со вкус на крем од ванила Herbalife Формула 1
 • 2 порции (12 g) Персонализиран протеин во прав Herbalife Формула 3 
 • 6 млад кромид (50 g кога се исечени и исечени) 
 • 300 гр замрзнат грашок 
 • 800 мл супа од зеленчук (зоврие) 
 • 1 лажица ливчиња нане, грубо изрендани 
 • Нотка сол и црн пипер, за зачини 

Начин на приготвување

 • Во блендер ставете ги младиот кромид и грашокот.
 • Се прелива со зовриената супа и се додава сечканата нане. 
 • Додадете го вкусот на кремот од ванила во Формула 1 и персонализираниот протеин во прав Формула 3 и добро измешајте додека не се изедначи. 
 • Зачинете по вкус. 

Совет:

 • Оваа супа е исто така вкусна со коријандер наместо нане, и ½ сечкано зелено чили.