Производи
FLaytout Menu
Чоколадни габи на чинии

Фитнес

​Чоколаден фондант

Една порција

3 порции

Потребно време за подготовка

15 минути

Потребно време за приготвување

10 минути

Вкупно време

25 минути

​Брзо и лесно се прават, овие попустливи чоколадни габички се подготвуваат со Herbalife24® Rebuild Strength за зајакнување на чоколадните протеини. Уживајте како пост третман за вежбање или десерт.*

*Нашите производи ги имаат сите нутритивни корисни ефекти само кога се приготвуваат според инструкциите на етикетата. Ве молиме прочитајте ги етикетите на производите за целосни информации за нутритивните вредности.

​Нутритивни вредности

Нутриенти во една порција:

 

 • Енергија: 170 kcal
 • Протеин: 17 гр. 
 • Јаглехидрати: 15 g 
 • Масти: 5 g 
 • Растителни влакна: 1 g 
 • Шеќер: 13 гр. 

Потребно:

 • 1 служење (50 гр. ) Herbalife24® Повторно изградена сила
 • 1 јајце. 
 • 2 белки од јајца  
 • 2 лажици ладен шеќер 
 • 2 лажици какао прашок 
 • 3 лажици нискомасен јогурт, да служи 
 • 80 g свежи бобинки, за декорација   

Начин на приготвување

 • Загрејте ја рерната на 180°C (160°C со вентилатор).
 • Со масло премачкајте 3 калапчиња за лава колач. 
 • Сите суви состојки ги посејувате во голема чинија. 
 • Додајте ги белките и јајцето. Измешајте ги сите состојки заедно за да добиете густа смеса. 
 • Лажица еднакви количини на тесто во секој калап. 
 • Печете 8-10 минути или додека убаво да се испече лава колачот однадвор, а внатре во средина смесата треба да остане течна. 
 • Дозволете да се олади 2 минути пред да излезете на чинии за сервирање. 
 • Сервирајте топло и гарнирајте со јогурт и бобинки.